SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rama në familjen Mihasi: Djali i madh, bursë studimi dhe medalje ari

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishin sot në familjen Mihasi në Tiranë ku shpërndan dhuratat për Vitin e Ri.

Gjatë vizitës në këtë familje Rama bëri të ditur se, fëmijët e familjes Mihasi, do ta nisin mbarë vitin e ri 2023, me rritjen e përfitimit nga programet e mbështetjes sociale.

Kryeministri tha se, djali i madh, ka siguruar një bursë studimi në një shkolle jopublike, për rezultate të shkëlqyera në mësime, si dhe ka fituar një medalje ari si nxënës ekselent.///

error:
%d bloggers like this: