SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rama publikon pamjet: Mos dilni nga shtëpia pa autorizim, masat ditët në vijim varen nga…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kontrollet e policisë teksa ka edhe një apel për qytetarët.

 

Shefi i qeverisë kërkon që lëvizjet nga banesat të mos bëhen pa autorizimin e caktuar.

Ai shton se masat lehtësuese do të varen vetëm nga sjellja e qytetarëve.

Postimi i plotë i Ramës:

? U LUTEM TË GJITHË QYTETARËVE QË LËVIZIN GJATË DITËS NË QENDRAT URBANE TË MOS DALIN PA AUTORIZIM! SHUMICA DËRRMUESE JANË SUPER KORREKT DHE KËSHTU DUHET TË JENË TË GJITHË!

? MASAT E REJA NDËSHKIMORE, TË CILAT DUHET TË GARANTOJNË NISMAT E MËPASME LEHTËSUESE, DO TË JENË SHUMË TË FORTA, POR UROJ TË MOS E PËSOJË AS EDHE NJË, PRANDAJ JU LUTEM TË GJITHËVE KORREKTESË

? PO BËJMË DIÇKA QË DO TË MBAJMË MEND SI NJË MREKULLI, NËSE DO TË DIMË TË REZISTOJMË KËSHTU DERI NË FUND

error:
%d bloggers like this: