SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Kryeministri Edi Rama priti në një takim kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis pas përfundimit të Samitit BE – Ballkani Perëndimor që u mbajt në Tiranë.

Rama ndau në rrjetet sociale momente nga vizita e Mitsotakis në Kryeministri.

“Kënaqësi takimi në Tiranë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis pak pas përfundimit të Samitit historik BE – Ballkani Perëndimor”, u shpreh Rama.

Në takimin bilateral Kryeministri Edi Rama bisedoi me homologun grek mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, situatën në rajon, Shqipërinë në procesin e integrimit në BE dhe mbështetjen e Greqisë në këtë rrugëtim.

Më herët Kryeministri Rama priti në takim edhe Kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni.///

error:
%d bloggers like this: