SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/15/04/2020 . 13:23//

Ditën e sotme janë shënuar 19 raste të reja me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, listën e të infektuarve e kryeson sërish Tirana me 11 raste të reja, duke e çuar numrin e të prekurve në kryeqytet në 237. Ndërkohë që harta është zgjeruar në Kukës, me 5 raste të reja.

Pesë personat e prekur janë kontakte të rastit të djeshëm të infektuar, mes të cilëve 4 familjarë të tij dhe një infermiere. Edhe Kruja, Korça dhe Elbasani kanë zgjeruar hartën e infeksionit me nga një rast të ri.

Rastet e reja

– 11 raste Tiranë
– 5 raste Kukës
– 1 rast Krujë
– 1 rast Korçë
– 1 rast Elbasan

error: