SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rinis trasporti detar i pasagjerëve me Korfuzin

Pas nje nderprerje te perkohshme, ka rinisur sot trasporti detar i pasagjerëve nga Saranda ne ishullin helen te Korfuzit.

Trageti i pare qe mberriti sot nga Korfuzi ne kalaten e Portit Sarande ishte Delfini i kompanisë vendase “Finikas”.

Burime nga DPP vune ne dukje se permiresimi i motit nga rreshjet lejon qe sot te rinisin disa linja detare.

///

error:
%d bloggers like this: