SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rrëfehet para policisë greke përdhunuesi nga Vlora: Jetën ma shkatërroi alkoli dhe droga

45-vjeçari nga Vlora, Spartak Dyrmishi i akuzuar për përdhunim ka mbërritur nje dite me pare në Gjykatën e Evelpidon në Greqi. Ai u arrestua mbrëmjen e kaluar në qytetin e Vlorës.

Shqiptari arriti të arratisej nga Greqia në datën 27 tetor, pak para se të shpërndahej një urdhër-arresti për të. Menjeherë pas arrestimit ai shprehu dëshirën për tu dorëzuar në Greqi. Mediat greke shkruajnë se ai ka pranuar përdhunimin e një vajze dhe tentativën e dy të tjerave.

“Droga dhe alkooli më kanë shkatërruar jetën. Isha nën ndikim e tyre kur ndodhi ajo për të cilën ankohen dy vajzat. Këtë gjë që e konfirmoj”, – mësohet se u ka thënë ai policëve që po trajtojnë rastin.

45-vjeçari ka dalë nga pallati në rrugën Thiras, ku është marrë që në momentin e parë, i veshur me jelek antiplumb dhe duke çaluar lehtë. Kur të dalë përpara drejtësisë i akuzuar edhe për dhunë në familje pasi dyshohet se ka rrahur nënën e tij. Ai akuzohet se përdhunoi një 34-vjeçare greke në një stacion autobusi. Më pas tentoi të përdhinonte edhe 2 të tjera në të njëjtën zonë.///

error:
%d bloggers like this: