SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rusia kalon kufirin e Ukrainës dhe sulmon Poloninë

Dy raketa ruse kanë goditur një fermë në Przeëodóë në anën polake të kufirit polako-ukrainas.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediet e huaja, të cilat raportojnë për dy polakë të vrarë nga sulmet.

Kryeministri i Polonisë, Moraëiecki dhe Presidenti Duda kanë thirrur një takim urgjent të Byrosë së Sigurisë Kombëtare, sipas nenit 5 të NATO-s.///

error:
%d bloggers like this: