SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi tronditi sot ndaj të gdhirë Sarandën duke kthyer frikën e eksplozivëve të vitit të zi 1997.

Mësohet se ngjarja ndodhi në orën 05.54 ne shëtitoren “N.Frashëri”. Një masë e madhe tymi u shpërnda në pak sekonda mbi këtë zonë dhe mbi det

Eksplozivi që mendohet se ka qenë disa kilogramë, ka shkaterruar nje nga hotelet e para të ndërtuara në fillim të viteve ’90 .në Sarandë .Objekti figuronte ne pronësi të Spiro Çabirit.

Ekspertë të policië ndodhen në vendin e ngjarjes.(Lajm në përditësim)(Fotot: sarandaNews.al) ///

error:
%d bloggers like this: