SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Të enjten Dega e PD në Sarandë do të organizojë festën me rastin e 32- vjetorit të themelimit.

Kryetarja e degës Manjola Nikollo ka ftuar të gjithë simpatizantët e kësaj partie që të marrin pjesë.

Nisur nga situata aktuale politike ne vete strukturat e PD edhe ne Sarandë, Nikollo ka qene e drejtperdrejte ne thirrjen e saj:

“Të dashur anëtarë të Partisë Demokratike dega Sarandë, simpatizantë, votues dashamirës ndaj forcës tonë politike,qytetarë të Sarandës,Konispolit dhe Finiqit! Ditën e enjte datë 12 Janar, ora 17:30 në Selinë e PD Sarandë ju ftoj të festojmë sëbashku, 32 vjetorin e themelimit të PD dega Sarandë! Pjesëmarrja juaj është shumë e vyer!”, shkruan kryetarja Manjola Nikollo.

Perkunder thirrjeve te mesiperme ne 32- vjetorin e Degës se PD Sarandë, në grupim që përfaqëson PD-në e Rithemeluar nga Sali Berisha dhe PD-në zyrtare që drejtohet nga Enkelejd Alibeaj, në zgjedhjet e 14 majit PD në Sarandë do të dalin dy kandidatë në zgjedhjet për kryetar Bashkie ne Sarandë.///

error:
%d bloggers like this: