SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Aksident rrugor në Skërficë, një i lënduar në spital

Nje aksident rrugor ka ndodhur sot ne mengjes në Skërficë, ne aksin e ri rrugor Sarande-Gjirokaster kur nga parplasja e dy automjeteve, një i lënduar ka perfunduar në spital.

Informacion paraprak i Policise:

Rreth orës 07:30, në aksin rrugor Sarandë-Gjirokastër, Sarandë/Informacion paraprak Rreth orës 07:30, në aksin rrugor Sarandë-Gjirokastër, në Skërficë, një automjet tip “Skoda” me drejtues shtetasin D. Rr., është përplasur me një automjet tip “Nisan” me drejtues shtetasin B. M. Si pasojë e përplasjes ka mbetur i dëmtuar shtetasi D. Rr, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethaautomjet tip “Skoda” me drejtues shtetasin D. Rr., është përplasur me një automjet tip “Nisan” me drejtues shtetasin B. M. Si pasojë e përplasjes ka mbetur i dëmtuar shtetasi D. Rr, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethave te aksidentit/sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: