SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shtepia botuese Neraida ne Tirane botoi se fundi dhe hodhi ne qarkullim dy librat me poezi te autorit Panajot Boli: “Lotet e hardhise” dhe ne greqisht “Το μυστικό του ήλιου”(“Sekreti i diellit”).

Mesues, gazetar, shkrimtar dhe veprimtar i shoqerise civile ne rajonin e Sarandes;

Panajot Boli ka botuar më pare dhe librat: “Sy të trishtuar” vellim me skica, vellimin poetik “Nostalgjia çapitet ne rruget me kalldrem” dhe vellimin me tregime e skica “Sonte hena”./sarandanews.al//

error:
%d bloggers like this: