SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Ditë tetori me shi por turizmi vazhdon.

Nga Anastasia MIKELI

Mengjes i ri me shi ne qytetin turistik te Sarandes.

11 tetori nisi si nje ditë e zakonshme tetori me reshje shiu por turizmi vazhdon.

“Direktiva” e kryeministrit Edi Rama per te mos e perdorur me togfjaleshin “sezon turistik”, duket se ne Sarande, eshte e vjeteruar….

Krocera gjigande rreth ores 8.15 nisi zbritjen e turisteve drejt kalatave te Portit , ku nje flote me dhjete autobuse, ne kushte bashkohore, se bashku me guidat perkatese, priti per t’i shoqeruara vizotoret e rinj te huaj ne destinacionet turistike te rajonit me 110 monumente Sarande-Butrint-Foinike-Sri i Kalter-Delvine.

Ne Sarande, turizmi nuk ka kufij kohore./sarandanews.al//

error:
%d bloggers like this: