SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Emrat e lakuar për të kandiduar në Sarandë për PD

Edhe ne PD e Sarandës ka nisur procesi i përgatitjeve të primareve. Nderkohe, kanë nisur të qarkullojnë emra qe mendohet të jenë kandidatët e mundshëm për zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj 2023.

Një nga emrat e përfolur deri me sot eshte Manjola Nikollo sot kryetare e degës se PD . Por ne kete “liste” te pashpallur lakohen edhe emrat e Kreshnik Bozhos , Ilir Nikolles, Armando Magllara, Arben Guga, Gentjan Zera, etj,.

Gjithesesi, zhvillimet e ketyre diteve dhe ato te nentorit, pritet te precipitojne dhe nominojne tre nga emrat kryesore qe do te votohen paraprakisht nga strukturat e demokrateve ne rajonin e Sarandes./sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: