SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Ish-efektivi i ‘Shqiponjave’ shpërndarës droge, dënohet me 5 vite e 4 muaj burg

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 5 vite e 4 muaj burg ish-efektivin e forcave “Shqiponja” , Lavdosh Metaj.

Vendimi është dhënë nga gjyqtarja Suela Xhani, me 8 vjet heqje lire, por në aplikim të gjykimit të shkurtuar i është ulur 1/3 e dënimit duke u dënuar përfundimisht me 5.4 vite. Metaj u arrestua më 12 qershor 2021 pas një operacioni anti-drogë në jug të vendit.

Gjatë arrestimit të tij, kontrolli personal dhe ai në banesë i zbuloi 166.6 gram kokainë, 350 euro, 21 mijë lekë të reja dhe 3 celularë. Ai u dënua për shpërndarje të kokainës. Në profilin e tij në Instagram, tregohet një jetë luksoze që duket se mundësohej nga paratë e drogës.///

error:
%d bloggers like this: