SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Jep dorëheqjen drejtoresha e Shtëpise se Fëmijeve.

Ka dhene doreheqjen nga posti i drejtoreshes ne Shtepise se Femijeve te Sarandes “Vangjel Pulla”, Stela Dako.

Kryebashkiaku Adrian Gurma ka emeruar ne vendin e Dakos, Arjan Hasipin, deri sot supervizor i kompanise se pastrimtit ne bashkine e Sarandës.

Arian Hasipi, drejtori i ri eshte prezantuar sot ( e marte) ne Institucionin delikat te femijeve jetime.

Burime bashkiake nuk e bene te ditur arsyen e doreheqjes se ish drejtoreshes Dako.

Kohet e fundit disa punonjese te Shtepise se Femijeve jetime ne Sarande jane akuzuar per abuzime ndaj disa femijeve, por ende, nuk ka deri me sot nje vendim gjyqesor qe te fajesoje punonjeset e akzuara dhe përgjegjesine e ish drejtoresh Dako//sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: