SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Nga Delo ÇOÇKUA

Kandidati i Rithemelimit të PD Ardit Cikuli ka zhvilluara se fundi një takimin me banorë në zonës “Baba Rexhepi” në Lagjen Nr 4 të Sarandës. Cikuli e quan “lagje” këtë komunitet dhe e vlerëson si më të diskriminuar nga pushteti lokal i derisotëm.

Cikuli nuk dihet përse nuk ka vendosur foto nga takimi me banorët, në këtë “lagje”ndryshe kur krahu i majtë që në takimet elektorale tregon një kujdes të posaçëm për dukshmërinë deri në detaje si pjesë e kurimit ku protagonistët dalin gjithmonë vizionarë, babaxhanë dhe karizmatikë dhe shuimë të përgjëruar për popullin e thejshtë.

“Në një takim me banorë të lagjes Babarexhep, e cila është një nga lagjet më të diskriminuara të Sarandës ku mungon gjithçka : Uji pijshëm mungon edhe pse vetëm në këto 4 vite janë investuar miliarda lekë në tendera abuziv . Infrastuktura është si mos më keq dhe kjo lagje jeton si në mesjetë.”-është shprehur Cikuli.

Kandidati nuk harron të përmendë edhe aspekte të tjera jetike për këtë komunitet.” Pastrimi as që ekziston si koncept në këtë lagje edhe pse taksat e pastrimit paguhen rregullisht. Një lagje qyteti që nuk merr as dinjitetin minimal të një fshati periferik.”-pohoi Kandidati.

Ardit Cikuli ka numëruar ditët e kalendarit gjatë këtij takimi kur sipas tij do të nisë ndarja me “mizerjen”.

” Edhe 56 ditë nga dita e madhe e 14 majit ku Babarexhepi dhe të gjitha lagjet e Sarandës do të ndahen përfundimisht nga mizeria “.-ka deklaruar Ardit Cikuli. /sarandaNews.al///

error: