SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Krimi mjedisor, hodhi inerte pranë Liqenit të Butrintit,procedohet 36 vjeçari

Është vlerësuar si krim mjedisor hedha e inerteve prane Liqenit te Butrinti nga nje 36 vjeçar ndaj ka nisur procedimi ne gjendje të lirë ndaj tij.

Policia tha se specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin L. P., 36 vjeç, pasi dyshohet se ka hedhur mbetje inerte, në tokë publike, në anë të liqenit të Butrintit.///

error:
%d bloggers like this: