SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Krimi mjedisor. Në pranga 34-vjeçari.

U kap në flagrancë duke transportuar lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme dhe tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, që të mos e shoqëronin në komisariat, vihet në pranga 34-vjeçari. Sekuestrohen lënda drusore dhe automjeti që shërbente për t’i transportuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë, në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, goditën një tjetër rast të prerjes së paligjshme të pyjeve. Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë, për veprat penale “Prerja e paligjshme e pyjeve” dhe “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” , i shtetasit R. Th., 34 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në lagjen nr.4, Sarandë, duke transportuar me mjetin tip “Ford”, 6 m3 dru zjarri, pa dokumentacionin përkatës. Për të shmangur shoqërimin në komisariat, ky shtetas ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë, duke iu ofruar 7 000 lekë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme.///

error:
%d bloggers like this: