SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Ndahet nga jeta Vangjel Dhima, mesuesi dhe veprimtari i qytetit

Është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare, Vangjel Dhima. Me nje jete aktive, Vangjeli do te mbahet mend per shpirtin e veprimtarit dhe punonjesit te arsimit.

Dhima njihet edhe si nje nga ideatoret e projektit për furnizimit me ujë të qytetit të Sarandës me vetërrjedhje nga burimet e Tatzatit.

Ne mesazhin e dhimbjes shprehur ne FB Mihal Dhima, vellai i tij, nje tjeter veprimtar shoqeror, themelues i Skautizmit shqiptar, “Besa Skaut Abania”, shprehet : “Drite e vezullim rrugetimi i shpirtit tend te dlire drejt parajses…te desha kaq shume..po ti me deshe me shume…e di qe do takohemi perseri .”

Me kete rast , sarandanews.al i shpreh e ngushëllimet familjes se Vangjel Dhimies ///sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: