SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ka ndërruar jetë në moshën 58 vjeçare, trajneri i ekipit të futbollit Butrinti, Odisea Çipa.

Mësohet se shkak është bërë një arrest kardiat gjatë orëve të para të mëngjesit ndërsa bëhet me dije se ai ishte ndjerë shqetësime të dielën teksa drejtonte nga pankina ndeshjen Butrinti-Memaliaj. 

Trajneri Odisea Çipa, prej disa kohësh drejtonte ekipin e futbollit Butrinti të Sarandës. Çipa e mori drejtimin e Butrintit gjatë muajit gusht të vitit 2022.

Gjatë karrierës së tij si futbollist, Odisea Çipa luajti edhe për skuadrën sarandiote.

SarandaNews.al i shpreh ngushëllime familjes Çipa dhe të afërmve të saj për këtë humbje të rëndë dhe të papritur.///

error:
%d bloggers like this: