SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Pasuritë kulturore nënujore në një ekspozitë.

Pasuritë Kulturore nënujore u paraqiten sot pasdite ne nje ekspozitë ne mjedisin e hapur te shetitores “Naim Frasheri” prane Limanit te Vjeter ne Sarandë.

. “Per te gjithe miqte ne Sarande. Ne se keni kohe dhe deshire, mund te vini per te degjuar dhe mesuar dicka me shume mbi Pasurite Kulturore Nenujore.”-shkruan ne faqen e tij ne FB , studjuesi, ish drejtor i i Parkut Kombetar te Butrintit dhe ish drejtor i Agjencise se Kombetare te Bregdetit, Auron Tare, protagonist i kesaj ekspozite.

Per realizimin e Ekszpozites Pasurite Kulturore Nenujore kane ndihmuar PNUD, Ministria e Kultures, Bashkia e Sarandes dhe RPM NAUTICA/

///

error:
%d bloggers like this: