SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: PD, Manjola Nikollo apeloi per bashkim, ne 32 vjetorin e krijimit te Degës

Në 32 vjetorin e krijimit te Degës PD Sarandë, Manjola Nikollo kryetare e kesaj Dege apeloi per bashkim, rigjenerim te çdo qelize dhe hapjen ndaj elemnteve te spikatur te shoqerise duke shprehur mirenjohe ndaj grupit nismetar qe beri te mundur rithemelimin e Partinë Demokratike!

“Sot Partia Demokratike më shumë se asnjëherë tjetër, •ka nevojë për bashkimin e vlerave përreth saj,

•për rigjenerimin në çdo qelizë të saj, •për hapjen e degës ndaj elementëve më të spikatur në shoqëri,

•për rininë, por mbi të gjitha në këtë ditë të veçantë krenarie, •ne kemi nevojë të rivlerësojmë njerëzit me

kontribute në Partinë Demokratike! Mirënjohje për grupin nismëtar që me sakrificë,me gjithë egërsinë e sistemit,bënë të mundur themelimin e Partisë Demokratike në Sarandë, Konispol, Markat, Xarrë, Lukovë, Dhivër, Livadhja e Aliko! “

Apeli i zonjes Nikollo vjen ne nje moment kuç per PD, kur vetem disa muaj para zgjedhjeve vendore, dhe sfides per te konkurruar me kandidatin Ardit Cikuli per Bashkine Sarande dhe Fatmir Shero per Konispolin; ne klimen politike te demokrateve endet me tepër per sesa nje hije, me fjalime dhe prononcime, kudershtari numer një i kreut historik te PDSH Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj, i cili nga hotel “Tatzati” ne Sarande deklaroi e “Politika eshte moral dhe ideal dhe se per t’u bashkuar duhet kurajo pasi kundershtari ka nje emer: Edi Rama”/sarndaNews.al///

error:
%d bloggers like this: