SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Policia referoi në Prokurori rastin e 14 vjeçarit që kanosi nxënësit me pistoletë (lodër)

Policia e Sarandës referoi në Prokurori rastin e një 14 vjeçarit i cili kanosi nxënësit me pistoletë (lodër).Ngjarja nddodhi ne nje nga kalsata e shkolles 9-vjeçare “Adem Sheme” të qytetit.

Ne nje komunikim me mediat Polici vuri ne dukje se “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurorinë e Sarandës, për një shtetas të mitur 14 vjeç, banues në Sarandë, pasi kanë bërë kallëzim disa bashkëmoshatarë të tij, se në shkollën ku studiojnë së bashku, në Sarandë, 14-vjeçari i ka kanosur ata, me një objekt plastik (pistoletë lodër). Materialet iu referuan Prokurorisë, për vlerësim, në bazë të Udhëzimit të Përgjithshëm nr.15, datë 30.10.2020, të Prokurorit të Përgjithshëm./sarandaNews.al///

error:
%d bloggers like this: