SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Dy persona u proceduan penalisht ne prokurorine e Sarandes, pasi akuzihen se kane perfituan toke ne Sorone nepemjet falsifikimeve dhe korrupsionit.

Sipas Policise nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasit K. M., 54 vjeç dhe H. M., 60 vjeç.

Që të dy këta persona dyshohet se nëpërmjet korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve, kanë përfituar sipërfaqe toke, në zonën e Soronesë, Xarë. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: