SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Procedohen penalisht pasi vendosën muzikë të lartë.

Dy persona u procedua penalisht ne Sarande pasi vendosën muzikë të lartë.

Policia tha se nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasit F. B., 39 vjeç dhe E. B., 40 vjeç.

Procedimi penal ndaj dy personave nisi pasi kanë prishur qetësinë publike, duke vendosur muzikë me volum të lartë. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./sarandanews.al…

error:
%d bloggers like this: