SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

  • Sot, në Ditën e Flamurit, Saranda u binjakëzua me Gjakovën (Kosovë).
  • Kjo marredhenie vellazerohe ka nisur kohe me pare nga te dy kryebashkiaket Adrin Gurma dhe Adrian Gjini si dhe dhe keshilltaret Bashkiake.
  • Kete ngjarje te rendësishme e ka permendur edhe kreu i Bashkise Sarande.

“Sot, në Ditën e Flamurit formalizuam edhe zyrtarisht, binjakëzimin me Gjakovën , një marrëdhënie vllazërore e nisur kaherë, që ka njohur veç sukses e arritje.

Faleminderit vëllait e mikut tim Ardian Gjini e miqve, që na nderuan në këtë ditë të veçantë! Na priftë e mbara!”-uroi sot kryebashkiaku i Sarandes, Adria Gurna/saradanews.al///.

error:
%d bloggers like this: