SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë-Vlorë: ‘Maratonomaku’i Sarandës, Alush Çukari, sot nisi maratonën individuale

‘Maratonomaku’ sarandiot Alush Çukari, sot nisi maratonën individuale ne drejtimin Sarade-Vlore. nga Bregdeti.

Burime nga qyteti thane atleti sarandjot Alush Cukari sot ne mengjes ora 8 e 30 do nisi Maratonen e tij Individuale Sarande- Vlore rruges nga Bregdeti, kalimi nga Qafa e Llogarasë.

Ai do te vrapoj 1 distance prej disa kilometrash. Mesohet se “Maratonomaku i Sarande”, mbeshtetet ne kete vrapim nga Bashkia e Sarande nene kudjesin e kryetarit Adrian Gurma, Intermedica si dhe disa mbeshtetes te tjere. Mesohet se filmim live ne vrapin e Alush Çukarit ne drejtimin Sarande-Llogara-Vlore do te percillen edhe nga nipi i tij Elvin Çukari /srandanews.al///

error:
%d bloggers like this: