SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sarandë: Vodhi në Leshnicë të Poshtme, arrestohet në Sarandë

Kishte vjedhur me pare ne Leshnice te Poshtme (Finiq) dhe u shpall ne kerkim por se fundi, ra ne duart e policise.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, kapën dhe ndaluan shtetasin S. K., 21 vjeç, banues në Sarandë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, me vendimin e datës 14.11.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”. Ky shtetas dyshohet se ka vjedhur disa vegla pune, në automjetin në pronësi të shtetasit K. L., në fshatin Leshnic e Poshtme, Finiq. //

error:
%d bloggers like this: