SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në brigjet pranë Shqipërisë.

Sipas informacionit paraprak, tërmeti ishte i magnitudës 3.8 ballë i shkallës Rihter, rreth 29 kilometra nga qyteti i Durrësit dhe në një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëkundjet janë regjistruar në orën 08:26. Qytetarë të shumtë në Durrës dhe Kavajë janë shprehur se kanë ndjerë lëvizjet. Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Lushnjen.///

error:
%d bloggers like this: