SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/03/05/2020/ – Nje shperthim tritoli  ka ndodhur naten duke u gdhire e diel ne qender te qytetit te Delvines.

Burime nga Delvina bene te ditur se tritoli ka shperthyer ne nje makine tip benz e cila ndodhej e parkuar ne nje mjedis te hapur publik  fare prane sheshit te qytetit.

Mesohet se makina eshte ne pronesi  të Vangjel Zoto, 53 vjec. Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit të Delvinës rreth orës 00.20, kur është shkatërruar me eksploziv automjeti fuoristradë “Mercedes-Benz” GLE i 53 vjecarit Zoto..

Mësohet se pronari i mjetit të djegur, Zoto është njëherësh edhe shofer i linjës Delvinë-Athinë. Vijojne hetimet me disa pista,duke mos perjashtuar hakmarrjen per motive qe ende nuk dihen (Lajm ne perditesim).///R-SR///

error:
%d bloggers like this: