SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

8994 të moshuar të vetmuar në të gjithë Shqipërinë kanë marrë barnat me rimbursim në banesë

ATSH/- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën të ditur se deri tani 8994 të moshuar të vetmuar në të gjithë Shqipërinë kanë marrë barnat me rimbursim në banesat e tyre.

Manastirliu apelon që “të moshuarit nuk duhet të dalin nga shtëpia. Medikamentet dhe të gjitha shërbimet e nevojshme do t’ua dërgojmë në shtëpi”.

Gjithashtu, ministrja ka bërë thirrje që për çdo pyetje, të kontaktohet në linjën e gjelbër 0800 40 40.

“Telefononi 127 nëse keni shenja klinike apo keni kontaktuar një person të prekur me COVID-19”, apelon ministrja Manastirliu.//R-SR///

error:
%d bloggers like this: