SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/07/04/2020//  Sulmuesi kilian Mbape, nuk do të largohet na skuadra e Paris
San-Zhermenit në fund të sezonit, ka vendosur pronari i klubit, emiri i Katarit, Tamim bin Hamad Al-Tani.

“Do të ketë erë, borë ose shi, por Mbape do të mbetet, dëshira e Emirit është e tillë”, njoftuan burime pranë klubit.

Paraprakisht u publikua lajmi se Real Madridi pretendon të përforcohet me Mbapen, por PSG-ja, sipas burimit, as nuk do ta shqyrtojë propozimin e madrilenëve.

Kontrata e një prej futbollistëve më të mirë në botë me PSG-në është me vlerë deri në qershor të vitit 2022. Nga ana tjetër, kampioni francez është i gatshëm ta lirojë Nejmarin për 150 milionë euro.//R-SR//

error:
%d bloggers like this: