SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sulmi ndaj Berishës. Reagon Edi Rama: Akt i pajustifikueshëm dhe i patolerueshëm

Një reagim nga kryeministri Edi Rama ka ardhur për dhunën e ushtruar ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha. Rama ka dënuar pa asnjë ekuivok aktin e dhunës, të cilin e quan të pajustifikueshëm e të patolerueshëm.

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së sotme! Dhuna s’ka qenë, s’është e s’do jetë kurrë një mjet për të adresuar çfarëdo çështje apo shqetësimi dhe kushdo e përdor këtë mjet duhet të përballet me të gjithë forcën e ligjit”, thuhet në reagim.///

error:
%d bloggers like this: