SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Kryetarja e Komisionit te Integrimit, Jorida Tabaku kujtoi sot 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se, anëtarësimi i Shqipërisë në NATO u bë falë kontributit të Partisë Demokratike.

“14 vite më parë Shqipëria u anëtarësua në NATO duke shënuar një nga arritjet më të mëdha të kombit tonë dhe padyshim të Partisë Demokratike. Sot, bota është ndryshe dhe lufta në Ukrainë ka nxitur një sfidë të re për NATO. Duhet të dëshmojmë vendosmëri dhe përgjegjshmëri”, shkruan ajo.///

error:
%d bloggers like this: