SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/17/04/2020// Shkon në 106 numri i të vdekurve në Greqi, pasi edhe një 76-vjeçar, që ishte i shtruar në spital në Ptolemaida humbi betejën me virusin mbrëmjen e së enjtes.

Mediat greke dhe uebfaqja informative e-ptolemeos.gr, 76-vjeçari vuante nga disa sëmundje.

Gjithashtu pasditen e së enjtes profesori i sëmundjeve infektive dhe përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetësisë për koronavirusin, Sotiris Tsiodras, bëri publike edhe tri vdekje të tjera brenda një periudhë 24 orëshe, si dhe 15 raste të reja, duke shkuar kështu në 2207 numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara deri tani./R-SR///

error:
%d bloggers like this: