SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

– Numri i të vdekurve të raportuar nga tërmetet në Turqi dhe Siri tejkaloi sot shifrën 28 000, ndërsa shpresat për gjetjen e të mbijetuarve të tjerë në rrënoja veniten çdo orë.

”Numri i të vdekurve në Turqi është rritur në 24 617”, njoftoi agjencia shtetërore turke e lajmeve AA duke cituar zëvendëspresidentin Fuat Oktay.

Autoriteti turk i fatkeqësive AFAD ndërkohë tha se 80 278 persona të tjerë ishin plagosur.

Në Sirinë fqinje, të paktën 3 574 persona kanë vdekur dhe 5 276 janë plagosur.

”Midis të hënës dhe të shtunës zona përjetoi më shumë se 2 000 pasgoditje”, sipas AFAD-it.////

error:
%d bloggers like this: